Shkëmbimet e territoreve, reagon ashpër Meta: Idetë destruktive dhe të papranueshme

Publikuar tek: politike, më 14:05 21-02-2018 Shkëmbimet e territoreve, reagon ashpër Meta: Idetë destruktive dhe të papranueshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim delegacionin e Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, kryesuar nga Carl Bildt, ish-Kryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme të Suedisë.

Meta e konsideroi të papranueshme dhe të pamundura idetë destruktive për ndarje apo shkëmbime territoresh.

“Tentativa të dëshpëruara për mbivendosjen e agjendave populiste mbi agjendat jetike të integrimit dhe stabilitetit. Programi i vetëm i punës në tryezat e drejtuesve politikë duhet të jenë zgjidhja e problemeve e shqetësimeve reale të qytetarëve. Prioritet në secilin vend, sundimin e ligjit dhe demokracisë”, u shpreh Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Fytyra dhe Dyfytyra! Ku ishe ti zoti Meta”, KOLONELI I DETIT i përvishet Presidentit: S’e ke hallin te pakti por tjetërkund...
Ambasador britanik entuziast për takimin, shikoni si e mirëpret Xhafajn në Londër »
Article Logic
Execution time: 0.011117935180664
array(1) { ["section"]=> string(88) "shkembimet-e-territoreve-reagon-ashper-meta-idete-destruktive-dhe-te-papranueshme-110989" }