Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Shkëmbim zjarri në autostradë mes bandave dhe policisë, 10 të vdekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhjetë persona janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në një përplasje mes dy grupeve rivale dhe policisë në shtetin jugor të Guerrero, në Meksikë,  thonë autoritetet.

albsig

spring

Zëdhënësi i sigurimit të shtetit Roberto Alvarez në një deklaratë thotë se të shtënat me armë ndodhën të dielën në një autostradë në qytetin Paraiso de Tepila, në komunën Chilapa.

Policia ka shkuar në vendngjarje pas një telefonate dhe ka gjetur dy furgonë me 10 trupa të vdekur dhe plot me plumba.

Në vendngjarje janë gjetur gjithashtu pistoleta dhe pushkë. Banorët kanë thënë që dy persona të plagosur janë larguar nga zona, me shumë mundësi në kërkim të ndihmës së shpejtë.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij shkëmbimi zjarri që la 10 viktima.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img