Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shkëmbenin mbi 300 kg drogë në parking, policia italiane kap mat dy shqiptarët (VIDEO E PLOTË NGA NGJARJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Arrestohen dy shqiptarë në Itali, pasi u kapën me mbi 300 kg drogë e llojit marijuanë. 

albsig

spring

Arrestimi i dy shqiptarëve dhe një stetasi italian u krye gjatë operacionit të policisë në një parking në Romë.

Tre personat, u arrestuan në flagrancë ndërsa po shkëmbenin drogën në një parking në zonën Prenestina. Shqiptarët e arrestuar janë përkatësisht 26 dhe 22 vjeç, dhe mësohet se furnizonin tregjet e drogës në provincën e Romës.

Shtetasi shqiptar 22-vjeç ndodhej në automjetin tip Fiat Multipla së bashku me shtetasin italian, ku më pas shkëmbyen makinën me automjetin tip Opel Corsa e cila drejtohej nga shqiptari tjetër 26-vjeçar.

Në bagazhin e Fiat Multipla u sekuestruan 173 kg marijuanë e konfeksionuar në 13 pako të mëdha. 2 shqiptarët e arrestuar nuk ishin të panjohur për policinë italiane, pasi edhe më parë ishin ndjekur penalisht.

Tani ata janë në burgun e Regina Coeli në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img