Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Shkëlzen Berisha padit për shpifje Taulant Ballën, kërkon dëmshpërblim 3 milionë euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha padit për shpifje Sektretarin e Përgjithshëm të PS Taulant Balla, dhe kërkon 3 milion euro dëmshpërblim. Berisha e akuzon Ballën për një kredi 1.8 milionë lekë me kolateral pronat e Gërdecit.

Djali i ish-kryeministrit thotë se shënimi në Facebook që ka bërë Taulant Balla dhe deklaratat në Kuvend, i kanë shkatuar atij “dëm jopasuror”, ndaj kërkon dëmshpërblim, shkruan gazetarja Keti Banushi. Veç dëmshpërblimit Berisha kërkon që Balla të bëjë përgënjeshtrim në mediet ku është publikuar lajmi.

 Sot në Gjykatën e Tiranës është seanca e parë e këtij procesi, ajo që quhet dhe seanca e pajtimit. Gjyqtarët ftojnë palët të zgjidhin  çështjen me marrëveshje, nëse nuk ka marrëveshje atëherë nis procesi gjyqësor me depozitimin e provave.

Sanca ishte lajmëruar të niste mesditën e sotme, dhe të pranishëm në Gjykatë deri para pak minutash kanë qenë vetëm avokatët e dy palëve që janë pjesë në këtë proces gjyqësor.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img