Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shkëlqim Hajdari: Nga janari prokurorët të mirëpaguar, nuk do të kenë jetë private

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-prokurori i Apelit, Shkëlqim Hajdari ka deklaruar se prokurorët e kësaj kohe janë të prodhuar politikisht.

albsig

spring

I ftuar në ‘Real Story’, ai është shprehur se nga janari do të krijohen strukturat e reformës dhe prokurorët do të jenë pa jetë private dhe do jenë të mirëpaguar.

Sipas Hajdarit, Shqipëria la banda, njerëz të krimit të organizuar dhe cilësia e hetimit me krijimin e këtyre strukturave të rëndësishme.

‘Unë kam bindje që rrethanat që po bëhet vettingu po bëhet i ashpër. Sepse ne kemi banda, njerëz të krimit të organizuar dhe cilësia e hetimit me krijimin e këtyre strukturave të rëndësishme, ne do të shohim nga fillimi i janarit se këto struktura do krijohen. Unë bëj pjesë tek ata njerëz që e njoh mirë strukturën e policisë, kam shkuar herët në këtë punë. Prokuroria e kësaj kohe është sulmuar sepse prokurorët e kësaj kohe janë prodhur politikisht. Prandaj ishte e rëndësishme që kjo reformë të bëhej. Mendoj që produkte  e kësaj do të jenë disa pika si struktura do të jetë shumë e fortë sepse prokurorët do jenë pa jetë private dhe do jenë njerëz të mirëpaguar se do jetojnë mirë dhe ndershëm’, tha Hajdari.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img