Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkelja e rregullave të Covid-19 nga partitë politike, Balla: Na rrofshin votat nëse përhapim virusin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

306ab170c8e6be38128bf243e3b34bad

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla u ka bërë thirrje partive politike që të respektojnë rregullat e vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Gjatë fjalës së tij për gazetarët, Balla tha se nuk iu duhen votat, nëse bëhen shpërndarës dhe aleatë të virusit të rrezikshëm.

“Ajo që partitë politike duhet të bëjnë është të ruajnë maskën, distancën dhe të respektojnë rregullat e koronavirusit. Na rrofshin votat ne politikanë, nëse takimet tona politike, kthehen në shpërndarës dhe aleatë të Covid-it. Në këtë këndvështrim më i rëndësishëm se shëndeti i qytetarëve nuk ka për ne”,- tha Taulant Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img