Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkelja e masave anti-Covid nga partitë për fushatë, Rama i bën thirrje policisë: Të mos tolerojë askënd duke filluar nga Presidenti deri te PS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

83424ecc0a313cf9fe8c81774d63047a

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se do të ndëshkon të gjithë ata që shkelin rregullat e koronavirusit, duke filluar nga politikanët e Partisë Socialiste.

Vijon…

“Lidhur me faktin skandaloz që partitë politike bëjnë takime në shkelje të plotë të rregullave, këtu nuk përjashtoj asnjë. Pavarësisht që në mënyrë të përsëritur kam dhënë  porosi për të gjithë strukturat, deputetët dhe kandidatët që t’i përmbahen rregullit dhe të mos kenë më shumë se sa 10 p0ersona bashkë. Kam parë që shkeljet janë transversale, të gjithë i bëjnë. Që nga Presidenti, tek Partia Demokratike, tek ndërmarrja e gruas së presidentit, tek PS dhe tek të tjerë akoma. Nesër do presim konkluzionet e komitetit teknik të Ekspertëve dhe pastaj çfarëdo qoftë që do të sugjerojë Komiteti dhe me rishikimin e gjobave për lokalet dhe të shikojmë dhe sanksionet për partitë politike, pa përjashtim. Çdo lloj denoncimi që do të bëhet publik nga çdo lloj takimi i kujtdo qoftë, do të ndëshkon dhe do të ndëshkon personalisht me gjobë të gjithë ata që i bëjnë këto takime. Unë personalisht jam shumë strik në këtë dhe nuk ka arsye që ta bëjnë edhe të tjerët. Nuk është naj kushedi se çfarë, është thjesht zbatimi i ligjit. Policia e shtetit duhet të bëjë detyrën, nuk duket të tolerojë askënd, duke filluar nga Partia Socialiste, ata që shkelin rregullat. Është e pa tolerusehme, e pasjellshme.

Ashtu ministri i Brendshëm do të kërkojë llogari në komisariate për marrje masash për ato zona ku bëhen këto takime”,- tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img