Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shkatërrohet rrjeti i trafikut të kanabisit nga Shqipëria në Siçili, kapen 7 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bc85bd93313738e01daec5285886ba96

Policia italiane ka shkatërruar një linjë trafiku ndërkombëtar të drogës, nga Shqipëria drejt Siçilisë.

Hetimet nisën pas kapjes së një ngarkese me kanabis në 15 korrik të këtij viti, kur korrieri i grupit kriminal u kap me një kilogram e gjysmë drogë.

Tre persona janë arrestuar dhe ndaj 4 të tjerëve është dhënë masa detyrim paraqitje, të gjithë janë shtetas italianë, që sipas prokurorisë drogën e siguronin në Shqipëri por trafikun e kryenin vetë.

Gjatë bastisjes së banesës së njërit prej anëtarëve të grupit, policia zbuloi edhe një sasi tjetër prej 6 kilogram kanabis.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img