Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Shkatërrohet RRJETI i trafikut të drogës: Në pranga 10 shqiptarë, gjendet arma e VRASJES së biznesmenit grek…(DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet në Greqi kanë goditur një rrjet të strukturuar të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Në pranga kanë rënë edhe shtetas shqiptarë, pjesë e rrjetit që trafikonte kanabis dhe kokainë nga Shqipëria drejt Greqisë. 21 persona janë arrestuar nga operacioni i policisë greke në bashkëpunim me autoritetet në Belgjikë.

Jane sekuestruar 142.5 kg marijuanë, 3.3 kg kokainë, 1 pistoletë dhe 16.756 euro. Sipa mediave fqinje, arma e sekuestruar është e njëjta e perdorur në vrasjen e biznesmenit të njohur grek Aleksandro Stamatiadi.

Pjesë e këtij grupi kriminal janë 10 shqiptarë dhe 1 rumun, 8 prej të cilëve janë arrestuar në Greqi dhe 1 në Belgjikë. Grupi kriminal akuzohet edhe për një sërë grabitjesh, 55 vjedhje si dhe disa grabitje me dhunë.

Më shumë
spot_img
spot_img