Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Shkatërrohet rrjeti i trafikut të drogës në Greqi, 3 shqiptarë kapen me 4 kg kokainë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre shqiptarë dhe tre grekë janë vënë në pranga nga policia helene në një aksion për goditjen e një grupi që trafikonte drogë në Athinë dhe ishullin e milionerëve, Mikonos.

Mediat greke shkruajnë se grupi shqiptaro-grek shiste kokainë dhe droga sintetike dhe hetimi për të arrestuarit kishte nisur prej disa kohësh.

Mësohet se tre shqiptarët e arrestuar janë të moshave 26, 28 dhe 33 vjeç. Ndërkohë tre grekët i përkasin moshave 28, 31 dhe 45 vjeç. Gjatë kontrollit në banesat dhe makinat e grupit të trafikantëve janë sekuestruar 4 kilogramë kokainë, 5 kilogramë metamfetaminë, 350 gram kanabis dhe 99 mijë e 495 euro.

Atyre ju janë gjetur edhe një pistoletë, njëzet e dy fishekë, dy makina, një motor, tre peshore dhe 16 telefona celularë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img