Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkatërrohet rrjeti i madh i trafikut të kokainës në Mikonos të Greqisë, “koka” e grupit ishte shqiptari i rrezikshëm (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia greke ka arritur të shkatërrojë një rrjet të madh të trafikut të kokainës në Mikonos, i drejtuar nga shhqiptari Gjergji Kapaj.

Gjatë operacionit të fshehtë u përdorën edhe dronët, ndërkohë që policia arriti të arrestojë 4 persona, si dhe sekuestroi armë, makina dhe lëndë narkotike. Hëtimet për grupin e trafikut të kokainës filluan në tetor të vitit të kaluar, pasi policia zbuloi se grupi e trafikonte drogën nga Holanda dhe më pas e shpërndante në Mikonos.

Kreu i grupit, Gjergji Kapaj, është një person shumë i njohur për autoritetet greke, pasi në vitin 2012 është arratisur nga spitali i birgut në Trikalla. Gjithashtu ai i ka shpëtuar edhe një atentati në vitin 2017. Në atentat mbeti i vrarë shoku i tij Roland Shembitrasi.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img