Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Shkatërrohet rrjeti i drogës, tre shqiptarë kapen me kokainë dhe miliona euro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pesë persona, mes tyre tre shqiptarë, kanë rënë në prangat e policisë italiane.

Arrestimi i tyre është bërë gjatë një operacioni të policisë italiane të koduar “Bestia”, në provincën e Cuneos.

Tre shqiptarët të moshave 22, 27 dhe 55 vjeç, ishin pjesë e trafikut të shpërndarjes së kokainës së bashku me dy italianë të moshës 45 dhe 52 vjeç.

Baza e operacionale e 5 të arrestuarve ishte në Shqipëri, raportojnë mediat italiane, ndërkohë që shitja e kokainës bëhej në Bra.

Hetimet për rrjetin e trafikut të drogës filluan në vitin 2019 ku policia iu sekuestroi 50 gram kokainë dhe 14 milion euro cash.

Më vonë u arrestuan 8 persona të tjerë, u sekuestruan 8 kilogram kokainë dhe 25 milion euro cash.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img