Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Shkatërrohet organizata kriminale, arrestohet edhe PRONARI shqiptar i klubit të futbollit (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka ekzekutuar urdhrat e arrestit të lëshuar nga Gjykata, duke arrestuar 22 persona në Brescia dhe Bergama, si pjesë e një organizate kriminale të përbërë nga shqiptarë dhe italianë.

 

“Ansa” raporton se të arrestuarit akuzohen për trafik droge në zonën e Bergamsco dhe të Parma.

Në pranga ka rënë edhe shqiptari Gëzim Sallaku, Presidenti shqiptar i klubit italian të futbollit ‘Darfo’ në Serinë D në Itali. Në shtëpinë e tij u gjetën 3 armë zjarri të cilat i posedonte pa leje, si dhe municion. Armët mbaheshin të fshehura në një hendek në garazhin e vilës së tij. Gjatë operacionit të policisë italiane u zbulua edhe një laborator droge në zonën e Bergamasco.

Nuk ka informacion sa u përket shqiptarëve të tjerë të arrestuar. Detaje pritet të bëhen publike në vijim nga autoritetet italiane. /newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img