Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Shkatërrohet në Spanjë grupi kriminal shqiptar, grabiti banesat e futbollistëve të njohur të “La Ligës”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mediat spanjolle raportojnë se në Spanjë është shkatërruar një grup kriminal shqiptar, i specializuar në vjedhje banesash në të gjithë vendin. Drejtuesi i grupit ishte një shqiptar, i njohur për policinë spanjolle, pasi më herët kishte kryer grabitje të tjera.

albsig

spring

Të arrestuar kanë përfunduar gjithsej 4 persona. Ky grup dyshohet se ka kryer së paku 14 vjedhje në krahina të ndryshme spanjolle.

Mes viktimave të hajdutëve janë edhe futbollistë të njohur të La Ligës, të cilët aktivizohen me ekipe të mira si Real Madrid apo Atletiko.

 Operacioni ka rezultuar në arrestimin e 4 personave kombësi shqiptare dhe një shtetasi spanjoll.

Ata akuzohen për një sërë veprash penale të tilla si përfshirje në krim të organizuar, vjedhje të banesave të banuara, posedim i mallrave të vjedhura, vjedhje automjetesh etj.

Anëtarët e bandës së hajdutëve vepronin me “zgjuarsi”, duke ndryshuar numrat e telefonit, me qëllim që të mos “kapeshin” nga hetuesit. Policia arriti të zbulojë automjete luksoze, mjete të vjedhura nga grupi kriminal, kompjuterë etj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img