Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Shkatërrohet grupit shqiptar i drogës në Hollandë, i sekuestrohen 600 mijë euro dhe qindra bimë kanabisi, mes të arrestuarve edhe gra (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f9d42d85abd5141d02c6af3131e412e3

Policia e Hollandës si rezultat i disa operacioneve antidrogë, ka bërë të mundur arrestimin e tetë personave, të cilët ishin pjesë e një organizate të trafikut të drogës.

Grupit i është sekuestruar dhe 600 mijë euro cash. Policia ka bërë disa kontrolle nëpër shtëpi ku kultivohej kanabisi, teksa u ndihmua nga helikopteri i policisë dhe kolegë nga policia federale.

Hetimi filloi muaj më parë, ndërsa operacioni u zhvillua të enjten në katër komuna të ndryshme. Mediat lokale shkruajnë se plantacionet e kanabisit u gjetën në komunën Schaerbeek, ku oficerët zbyluan 600 bimë në një shtëpi, 900 bimë kanabisi u gjetën në Sint-Joost-ten-Node dhe rreth 400 në Sint-Jans-Molenbeek.

plantage.jpg

U gjetën edhe pako të ndryshme parash, me vlerë totale gati 600,000 euro. Paratë u morën si provë materiale. Shtatë nga tetë të dyshuarit u dërguan në burg, burra dhe gra të kombësisë shqiptare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img