Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Shkatërrohet grupi kriminal në Itali, mes tyre 36-vjeçari shqiptar, ja roli i tij (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dalin detajet pas konferencës për shtyp të operacionit të sotëm në Livorno të Italisë, ku u arrestuan 9 persona, mes të cilëve dhe shqiptarë.

albsig

spring

Në fakt, media italiane raporton se është një shqiptar 36 vjeçar, resident në Lamporecchio, burri në qendër të një xhiroje të gjerë droge që u asgjesua sot me operacionin “Indipendenza 2- Livorno qytet I sigurt” ku u hetuan 16 persona, 9 prej të cilëve u arrestuan. Banda kriminale përbëhet nga italianë, peruanë, shqiptarë dhe tunizianë që shpërndanin kokainë, heroinë dhe marijuanë në sheshet e Pisas dhe Livornos, duke arritur të fitonin 60 mijë euro cdo 2-3 javë.

Sipas asaj që u bë e ditur nga policia, pas hetimeve që në 2017, shqiptari resident në Itali, merrte urdhërat nëpërmjet telefonit, ndërkohë që i kërkonin kafe apo cigare. Ndaj ai nisej nga shtëpia me drogën, ose me motor ose me makinë, madje edhe me gjithë familjen, për të cuar porosinë në shtëpitë e shpërndarësve.

Droga më pas shitej në sheshet kryesore, në Garibandi, sheshi Republika, Cavour, Grande, Cavallotti etj. Operacioni i policisë coi në sekuestrimin e 8 kileve marijuanë, afro 2 kile kokainë dhe 200 gramë heroinë. Në operacionin e sotëm u përfshin agjencitë kryesore ligjzbatuese në Itali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img