Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Shkatërrohet grupi kriminal në Itali, furnizohej me kokainë nga Shqipëria, katër të arrestuar

Lajme të ngjashëm

Autoritetet italiane kanë goditur një grup të strukturuar kriminal, duke arrestuar katër persona. Sipas medieve italiane, raportohet se në pranga kanë rënë katër shtetas italianë: Tiziano Di Gioia, Andrea Di Gioia, Rocco Panettieri dhe Giuseppe De Falco, si dhe janë sekuestruar 3.5 kg kokainë.

Mësohet se grupi kriminal furnizohej me kokaiën, kryesisht nga Shqipëria. Dorëzimi i drogës bëhej në një zonë e pashfrytëzuar përmes kamionëve të ardhur nga jashtë.

Hetimet kanë nisur që në shkurt të vitit 2019 nga prokuroria e Brindisit dhe se dyshohet se në krye të organizatës ishin dy persona nga Tuturano.

Më shumë