Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Kalabri, arrestohen 21 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane e Krotones në rajonin e Kalabrisë ka ekzekutuar mëngjesin e sotëm një megaoperacion antidrogë në disa disa komuna të këtij rajoni. Sipas mediave italiane, gjatë këtij operacioni janë arrestuar 21 persona.

Me urdhër të Antimafias italiane e të Prokurorisë së Katanzaros eshtë ekzekutuar shkatërrimi i një grupi trafikantësh droge si dhe është sekuestruar një sasi e konsiderueshme droge e tipit kokainë, heroinë e marijuanë.

Akuza që rëndon mbi ta, është pjesëmarrje në aktivitet kriminal, trafik ndërkombëtar droge. Ndërkohë pritet që Prokuroria e zonës së Katanzaros të zbardhë detajet e këtij operacioni.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img