Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Shkatërrohet banda shqiptare në Athinë, sekuestrohen 21 kg drogë, laborator, armë e automje, në pranga dhe një grua

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

21 kg kokainë janë sekuestruar në Greqi. Sipas mediave vendase mësohet se në pranga kanë rënë 3 shqiptarë dy meshkuj të moshave 33 dhe 36 vjeç, si dhe një grua e moshës 60 vjeçe.

Gjatë kontrollit në policisë në një banesë në Galtasi janë është gjetur edhe një laborator i përpunimit të heroinës.

Gjithashtu policia ka sekuestruar 1 pistoletë me 11 fishekë, mbi 13 mijë euro, 2 automjete, 1 furgon, 2 peshore, 7 celularë, pajisje laborator si prerëse, e etj.

Si kreu i grupit është identifikuar 33-vjeçari, ndërsa përgjegjës për transportin e drogës ishte 36-vjeçari. Ndërsa roli i gruas së arrestuar, ishte ajo e përgjegjëses së laboratorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img