Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shkatërrohet banda kriminale, 29 shqiptarë sillnin drogë nga Holanda në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion i gjerë antidroge në Itali ka çuar në arrestimin e 27 personave, mes tyre edhe shqiptar.

albsig

spring

Sipas mediave italiane, hetimi kishte kohë që kishte nisur nga policia, ndërsa dyshohet se grupi e merrnin drogën nga Holanda dhe e sillnin në Itali duke kaluar nga Brescia.

Të përfshirë në hetim janë gjithsej 39 persona, ku për katër prej tyre u vendos arrest shtëpie, ndërsa për tetë të tjerë u vendos detyrim paraqitje.

Mes 39 personave të hetuar, 29 prej tyre janë shqiptarë, ku shumica rezultojnë me precedentë të mëparshëm për drogë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img