Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Shkatërrohet banda italo-shqiptare në Spanjë, sekuestrohen qindra kg drogë, 6 makina luksoze e mijëra euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

2534f7317d5f77272e101d1f7bbbde5c

Policia spanjolle ka shkatërruar një bandë italo-shqiptare në provincën jugore të Malaga.

Raportohet se banda trafikonte lëndë narkotike në Itali, ndërsa ishte e vendosur në Spanjë.

Tetë persona u arrestuan në apartamente të ndryshme të cilat përdoreshin për të ruajtur lëndë narkotike, ndërsa në njërën nga magazinat u gjet një kamion i përdorur për transportimin e kafshëve.

Brenda kamionit u gjetën 239 kilogramë marijuanë dhe 60 kilogramë hashash, të cilat u futën në qesen e vakumit, shkruajnë mediat e huaja.

Policia spanjolle sekuestroi një kamion të përdorur për të transportuar lëndë narkotike, 6 makina luksoze, 16 telefona celularë dhe 8,500 euro.

Më shumë

spot_img