Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, në pranga 12 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, shkarun Newsbomb.al.

albsig

spring

Mediat italiane raportojnë se në pranga kanë rënë 12 persona, italianë dhe shqiptarë të akuzuar për grupim të strukturuar kriminal në trafikimin e narkotikëve.

Të arrestuarit dyshohet se kishin ngritur një organizatë kriminale në fushën e trafikut të lëndëve narkotike.

Policia e Messinës zbuloi se grupi kishte aktivitet të gjerë kryesisht në lagjen e njohur të qytetit “Mangialupi”, ndërsa ata ishin të pajisur edhe me armë, shkruajnë mediat italiane.

Grupi merrej me trafikimin e drogëva të forta, kryesiosht të llojit kokainë. Ndërsa si[pas autoriteve ata ishin nën hetim prej disa muajsh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img