Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, kontrollonin tregun e kokainës në Lombardi, vihen në pranga 10 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane gjatë një operacioni anti-drogë ka vënë në pranga 10 persona.

Mes personave të arrestuar në Lecco ka dhe shtetas shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije nga mediet ialiane. Banda italo-shqiptare e trafikut të drogës operonte në zonat mes Lecco, Monzas, Brianzas, Sondrios dhe Milanos.

Gjatë këtij operacioni Guardia di Finanza ka kontrolluar banesat ku jetonin personat e arrestuar me qëllim zbulimin e ndonjë sasie lënde narkotike, si heroinë apo kokainë.

Theksojmë se rajoni i Lombardisë në Itali është një prej zonave ku grupet kriminale shqiptare dominojnë tregun e lëndëve narkotike.

Më shumë

spot_img
spot_img