Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
90 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
11 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Shkatërrohet banda e trafikut të kokainës në Itali, arrestohen 4 shqiptarë dhe një italian (Emrat-Rolet që kishin)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pesë persona kanë rënë në prangat e poloicisë në Itali, si rezultat i operacionit ‘Illyricum’, të cilët akuzohen për trafikim droge.

Mediat italiane bëjnë me dije se në pranga kanë rënë katër shqiptarë dhe një italian, ndërsa një i 6-të është i shpallur në kërkim.

Personat e arrestuar janë Diego Gustavo Corchia, 41 vjeç, lindur dhe jetuar në Aosta, Angjelin Lleshi, 30 vjeç, Amarildo Perloshi, 33 vjeç, Leonard Vishaj, 33 vjeç, Elton Beleshi, 39 vjeç, të gjithë të lindur në Shqipëri dhe banues në Aosta.

Sipas hetimeve rezultoi se Vishaj ishte korrieri, Beleshi shitësi. Lleshi, Corchia dhe Perloshi merreshin me shitjen që shumicën e bënin nga banesa.

Shqiptarët prej kohësh ishin nën hetim për trafikim të lëndëve narkotike. Ndërkohë Gjykata italiane të 4 shqiptarët i ka lënë në burg, ndërsa Diego Gustavo Corchia, 41 vjeç, përfundoi në arrest shtëpie.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img