Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Spanjë, në pranga dy vëllezër shqiptarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia në Spanjë ka shkatërruar bandën e trafikut dhe prodhimit të drogës, mes tyre edhe dy shqiptarë.  

Grupi e kultivonte lëndën narkotike në një zonat e pyllëzuara të rajonit të Prioratit, Tarragona dhe që punësonte qytetarë shqiptarë për t’u kujdesur për të korrat.  

Si rezultat i operacionit u arrestua një 50-vjeçar shqiptar së bashku me vëllain e tij 37-vjeçar dhe partneren e tij spanjolle, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije.

Dy vëllezërit akuzohen për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe për kultivim e trafik droge.

Mësohet se gjatë operacionit anti-drogë janë sekuestruar 468 rrënjë kanabis sativa, vetilatorë, kondicionerë që përdoreshin për rritjen e lëndëve narkotike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img