Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, arrestohen 10 persona, mes tyre edhe shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka vënë në pranga 10 persona gjatë një operacioni të sotëm anti-droge, mes të cilëve janë edhe shtetas shqiptarë.

Banda e trafikut të drogës ishte e përbërë nga shtetas italianë, shqiptarë dhe rumunë, që operonte në Rogoredo, pranë Milanos. Personat e arrestuar janë përkatësisht të moshave 20-40 vjeç.

Në fund të majit, 12 persona të tjerë përfunduan në pranga, të akuzuar për tregti droge në zonën e Rogoredo.

Shtysa vendimtare për hetimin erdhi pas një serie aksidentesh treni, me tregtarët e drogës dhe klientët që u përplasën nga trenat në tentativën e marrjes së lëndës narkotike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img