Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
50 %
1.5kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
E enjte, 15 Prill, 2021
spot_img

Shkatërrimi i 18 bazave, HABIT gazetari: Në tregti armësh i përfshirë dhe kardiokirurgu me djalin. Në janar i vunë tritol në makinë (EMRI-DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i kronikës, Elton Qyno ka dhënë detaje të reja lidhur me ngjarjen e 1 prillit, ku policia në bashkëpunim me SPAK, arritën të godisnin 18 baza armatimi në vend, duke sekuestruar kështu shumë armë dhe municione luftarake.

Qyno tha sot në “Opinion” se pjesë në këto baza kanë edhe dy nipat e Nehat Kullës. Gazetari shtoi se në tregtinë e armëve është i përfshirë edhe një mjek kardiokirurg bashkë me djalin e tij.

Qyno: Në rastin këtu janë dy nipat e Nehat Kullës që kishin baza këtu. Haki dhe Ermal Kulla. Këtu nuk është bërë hetim i plotë. Sepse ke tre persona që u përmendën nga i penduari dhe nuk janë arrestuar nga policia. I pari është Mentor Doda, i njohur si Torri i Rremës i Saukut. I dyti është një mjek kardiokirurg, i përfshirë në tregtinë e armëve, Dervish Hasi. Është i përfshirë në dosje.

Fevziu: Çdo mjeku në trafik armësh?

Qyno: Fevzi, është i përfshirë në dosje dhe i përmendur nga i penduari. I është vënë në janar 2019 një sasi eksplozivi në zonën e oxhakut këtu në Tiranë. Është edhe djali i tij i përfshirë në këtë ngjarje, dhe nuk po reagon policia apo SPAK-u. Është edhe Sokol Gjura.

Makina e mjekut në 2019

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit