Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

SHKARKOHET drejtori i Policisë së Durrësit, ja kush e zëvendëson (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d52d3dd3a4e76a0cc2cbb31455f1c507

Shkarkohet drejtori i Policisë së Durrësit, Alfred Çepe. Mësohet se në vend të tij është emëruar Lorenc Shehu.

Më herët ky i fundit mbante postin e shefit të RENEA. Prezantimi i Shehut do të bëhet ditën e sotme.

Ndërkaq, në ditë në vijim priten shkarkime të tjera drejtuesish në komisariate.

Po ashtu këto lëvizje në policinë e Durrësit vinë në një kohë kur u sekuestruan 137 kg kokainë në bashkëpunim me autoritete greke dhe DEA-n amerikane.

Ndonëse operacioni i koduar “Kuito” ishte mjaft i mirëmenduar, ku në Greqi u bë edhe zëvendësimi me oriz i lëndës narkotike, duket se diçka nuk shkoi mirë në Shqipëri.

Burime jo zyrtare kanë bërë me dije se operacioni mund të ketë dekonspiruar, pasi një nga personat i dyshuar si porositësi, Gentian Malindi arriti të arratisej.

Më shumë

spot_img