Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

“Shkarkimi i Nanos, një çështje e thellë politike “, analisti flet për rikthimin e basteve sportive: Këto para i duhen qeverisë për vota

Lajme të ngjashëm

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar shkarkimin e sotëm të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

Ai u shpreh në një intervistë në “Neës24” se ka kanë qarkulluar zëra se ka patur një përplasje mes tij dhe ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi.

Sipas tij  shkarkimi i Nanos nuk ishte transparent. Sa i përket rikthimit të basteve sportive, analisti tha se kjo është një shenjë dështimi, duke shtuar se paratë e pista i duhen qeverisë për vota.

“U përfol se ka patur përplasje mes Nanos dhe ministrit.Mirë do të ishte të kishim transparencë për Naon. Të sulmosh Gledis Nanon, është çështje shumë e thellë politike. Nano në këtë rast  është lëvizje fasadë.Krimi i jep shumë para politikës, krimi ka hyrë në çdo organ, ka hyrë si “tumor” në trupin e Shqipërisë.

Bastet sportive kthehen se iu duhen këto para qeverisë, iu duhen për zgjedhje etj. Në vend do të pasurohet  një grush njerëzish. Kjo është një shenjë dështimi, këtë e tha më mirë edhe Braçe: Marrëzi pafund, që kuptojmë një papërgjegjshmëri ndaj krimit që lulëzon, ndaj qytetarëve”, u shpreh Lubonja.

Më shumë