Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Shkarkimi i Metës, ironizon Vasili: Pupace aman mos na zhgënjeni sot, si mund të ikni dhe t’i lini reformat pa mbaruar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë po mbanë seancën e jashtëzakonshme për shkarkimin ose jo nga detyra të Presidentit të Republikës Ilir Meta.

Në lidhje me këtë ka reaguar nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon deputetët që u mbaron mandati në shtator, teksa shkruan “si mund te ikni dhe ti lini reformat pambaruar ju, aman se ne juve ju kemi shpresen e vetme per negociatat”.

Postimi i plotë i Vasilit:

Pupace aman mos na zhgenjeni sot.

E duam shkarkimin me unanimitet.

Pupace jeni qe jeni futini nje votim  dhe zgjatjani mandatin vetes nje vit a dy vjet a pese vjet.

Si mund te ikni dhe ti lini reformat pambaruar ju, aman se ne juve ju kemi shpresen e vetme per negociatat.

Perpara karavidhe mos ndaloni, atdheu tek ju i ka syte.🤣

Më shumë

spot_img
spot_img