Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Shkarkimi i i Metës, Lefter Maliqi: Seancë qesharake, nuk vendos Parlamenti, por Gjykata

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot është duke u zhvilluar senaca plenare për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta.

Pak para nisjes së kësaj seance, Lefter Maliqi ka thënë për mediat se sot nuk bëhet fjalë për shkarkimin e Presidentit, pasi kjo vendoset nga Gjykata.

Teksa, shtoi se kjo senacë është qesharake dhe muaji shtator do të pritet me protesta dhe me mosnjohje të zgjedhjeve të 25 prillit.

“Ky parlament ka punuar për të pasuruar disa njerëz, për të ndryshuar 5 qershorin duke arritur masakër elektorale, ashtu siç bëri edhe me aktin antikushtetues KÇK. Subjektet e krimit u përdorën për blerje shantazhim. Kjo është një seancë qesharake, aktrim, estradë. Sot nuk bëhet fjalë për shkarkim të presidentit, Kushtetuesja vendos.

Nuk ka shkelje të rëndë që të shkarkohet presidenti, pasi mbron Kushtetutën. Rama ka ngritur prej kohësh alibira. Shtatori do jetë me protesta, me mosnjohje të zgjedhjeve, por vendi është zhytur në varfëri ekstreme, vjeshta do jetë vjeshta e shqiptarëve”,”- tha Maliqi.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img