Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Shkarkimi i ambasadores shqiptare në Athinë, mediat greke: Është e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave vitin e kaluar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

680ed6d490d37d3f26e4e23685fdd46d

Një ndër mediat më të njohura në greqi ProtoThema ka raportuar në lidhje me shkarkimin e ambasadores së Shqipërisë në Athinë, Adriana Hobdarit, ku shkruan se shkakarkimi i saj ka ardhur, pasi ajo ishte e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave shqiptare vitin e kaluar në Athinë.

Media greke shkruan se në këtë vjedhje është i përfshirë edhe konsulli i Shqipërisë në Janinë, Pervin Tsikouria.

“Hobdari dhe Tsikouria janë të përfshirë në rastin e vjedhjes së 100 pasaportave nga një makinë e trupit diplomatik shqiptar që ishte në tokën Greke. Automjeti, sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë, i përkiste Tsikourias. Në të njëjtën deklaratë thuhet se personi në fjalë kishte marrë përsipër detyrën e transferimit zyrtar të pasaportave në Athinë dhe dorëzimin e tyre në ambasadën shqiptare. Vjedhja ndodhi në 13 shkurt, natën vonë, në Thesio. Ndërsa makina e konsullit ishte në rrugën Asomaton në qendër të Athinës, autorët e panjohur vodhën 100 nga 300 pasaporta,” shkruan media greke.

Screenshot_10.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img