Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Shkarkimi i Ademit nga kryetare e Shoqatës së Bashkive, Gjykata kthen mbrapsht Ndreun: Plotëso padinë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë përplasjet mes kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi dhe Pjerin Ndreut në lidhje me shpalljen e ri të kryetarit të Shoqatës së Bashkive.

Gjykata e Tiranës ka kthyer mbrapsht kërkesën për regjistrimi e mbledhjes së Shoqatës së Bashkive, teksa ka kërkuar plotësimin e disa të metave që lidhen me llogaritjen e votave, mënyrës se si është thirrur mbledhja e jashtëzakonshme.

Ka qenë Ndreu që i është drejtuar gjykatës, pasi sipas ligjit, çështja duhet regjistruar në gjykatë, që ai të njihet si kryetar i Shoqatës së Bashkive.

79b14f88 d712 4171 b17c 49159fba4d71 1

Më shumë

spot_img
spot_img