Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Shkarkimet në administratë: “Po je me LSI-në ikën nga puna” (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Administrata shtetërore po preket çdo ditë nga shkarkimet e punonjësve të saj. Ministrat teknik po kallëzojnë çdo ditë që nga drejtues të institucioneve që kanë në varësi, deri tek punonjësit e thjeshtë që nuk kanë post drejtues.

Motivacioni kryesor i shkarkimeve është pjesëmarrja në fushatë dhe përkrahja e subjekteve politike.

Kjo situatë është paraqitur me anë të një karikature nga Bujar Kapexhiu, duke i quajtur “masa paraprake” shkarkimet e punonjësve që kanë simpati kryesisht për Lëvizjen Socialiste për Integrim.

“Furtuna”  ka prekur më së shumti punonjësit e LSI-së, por drejtuesit e kësaj force kanë garantuar që të gjithë të shkarkuarit do të kthehen në punë pas 25 qershorit.

Më shumë


spot_img
spot_img