Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Shkakton mpiksje gjaku, FDA kërkon pezullimin e vaksinës Johnson & Johnson

spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjencia e Barnave në SHBA ka kërkuar pezullimin e përkohësisht të përdorimit të vaksinës kundër Covid-19 të Jonhson&Johnson.

Bëhet me dije se kjo kërkesë është bërë pasi disa gra nga mosha 18 dhe 48 vjeç kanë pasur simptoma të mpiksjes së gjakut, ndërsa një ka humbur jetën.

albsig

“Sot FDA lëshoi një deklaratë në lidhje me vaksinën Johnson & Johnson, COVID19 . Ne ​​po rekomandojmë një pauzë në përdorimin e kësaj vaksine,” shkroi Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në Tëitter.

Rreth 6.86 milion doza të vaksinës J&J janë shpërndarë në të gjithë vendin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img