Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Shkaktoi aksidente me dy të plagosur, gjykata lë në burg ish-drejtorin e doganës së Fierit

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Arlind Lagjin, ish-drejtori i Doganës së Fierit.

Tre ditë më parë, në gjendje të dehur ai shkaktoi dy aksidente të njëpasnjëshme në rrugën Transballkanike në Vlorë, duke lënë të plagosur dy persona të moshës 66 dhe 63 vjeç.

Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë arrest me burg teksa gjyqtarja e kësaj çështjeje Dorina Stroka e ka pranuar këtë kërkesë.

Lagji është i njohur për publikun pasi disa muaj më parë ai u denoncua nga një qytetar në Fier se e kishte kërcënuar, dhunuar fizikisht dhe shantazhuar.

 

Më shumë