Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Shkatërrohet rrjeti i madh i trafikut të drogës në Spanjë, mes të arrestuarve edhe shqiptarë, asgjesohen 8 mijë bimë narkotike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në kuadër të operacionit ‘Brotherlaw’, Policia spanjolle ka arrestuar 17 persona me kombësi të ndryshme në rajonin e Ribera Alta, të cilët ishin pjesë e një rrjeti të trafikut të drogës. Personat e arrestuar janë përkatësisht të moshave 30 deri në 60 vjeç, me kombësi spanjolle, kroate, serbe, shqiptare, austriake dhe kiliane. 

Sipas raportimit të medieve të huaja, lënda narkotike është shpërndarë edhe në vende të tjera si: Kroacia, Serbi, Shqipëri, Austri, Holandë, Angli dhe Rusi.

Gjatë kontrollit në shtëpitë e barit, policia zbuloi dhe asgjesoi afro 8 mijë bimë narkotike, e llojit marijuanë, gjithashtu sekuestroi object të tjera me vlerë mbi 70,000 euro, 6 automjete me vlerë 90,000 euro dhe 3,000 euro cash.

Më shumë
spot_img
spot_img