Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Shiu shkakton rrëshqitje dheu në një lagje të Librazhdit, disa banesa në ‘buzë të greminës’ (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f37c8cb6d106f78ebcc1ed1c3b4b77ad

Shiu i dendur i cili prej orësh nuk pushon ka shkaktuar probleme të shumta në disa qytete të vendit.

Në lagjen e ish-ushtarakut në Librazhd ka pasur rrëshkitje dheu dhe qytetarët kanë shprehur shqetësimet e tyre.

Si pasojë disa banesa kanë pësuar dëme në ujësjellës dhe energji elektrike, ndërkohë që themelet janë të rrezikuara si pasojë e dheut që gërryet çdo ditë e më shumë. Po punohet për riparimin e defekteve.

Screenshot_1.jpg

c40001fc-f117-42f5-a0d9-94a37bd55e00-640x360.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img