Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shiti një apartament dy herë, në pranga ndërtuesi (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e një ndëruesi, pasi ky i fundit akuzohet se ka shitur një apartament dy herë.

albsig

spring

Sipas informacioneve, i arrestuari është Besnik Allmuça, ndërsa janë proceduar në gjendje të lirë edhe dy persona të tjerë me iniciale A.A, 57 vjeçe administratore e firmës së ndëritmit dhe G.Ç, 35 vjeçe ekonomiste e firmës së ndërtimit.

Sakaq të gjitha metrialet për çështjen i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

NJOFTIMI:

Shtetasi G. Sh. ka kallëzuar se është mashtruar nga shtetasi B.A. për blerjen e një apartamenti me sipërfaqe 65 m2, me leje zhvillimore Nr.224, datë 16.06.2010, në vlerën 30 000 euro, apartament, të cilin ndërtuesi B.A., më datë 17.03.2018, ia ka rishitur shtetasit B. I., duke përfituar një shumë 35 milionë lekë. Gjithashtu u proceduan në gjendje të lirë shtetaset: A. A., 57 vjeçe, banuese në Tiranë (me detyrë administratore e firmës së ndërtimit) G. Ç., 35 vjeçe, banuese në Tiranë (me detyrë ekonomiste e firmës së ndërtimit).

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprat penale “Mashtrim në shuma të mëdha”, “Falsifikimi i vulave, stampave ose Formularëve” dhe “Fshehje e të ardhurave”, parashikuar nga nenet 143/2, 189 dhe 190 të Kodit Penal

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img