Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shiteshin të skaduara për konsumatorët, AKU ‘heq qafe’ mbi 280 kg çokollata, molto, biskota dhe dhjetëra litra lëngje frutash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ca5774fe7295d7c59fc38217312a5cdc

Asgjësohen në Fier produktet ushqimore që u kishte kaluar afati i përdorimit.

 

Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, bën me dije se ka kryer procedurën e asgjësimit të produkteve ushqimore për shkak të tejkalimit të afatit të përdorimit, pas kërkesës së vetë subjektit, në respektim të detyrimeve që përcakton ligji.

DRAKU Fier bëri verifikimet për të ndjekur gjurmueshmërinë e produkteve në fjalë, sipas listës të paraqituar nga subjekti, konkretisht të 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike.

“Siguria Ushqimore është sfida jonë e përbashkët dhe kërkon kontributin e gjithësecilit”, thuhet në njoftimin e AKU-t.

80023336_2575696142512685_5227445863223132160_o (1).jpg

80367811_2575696435845989_7521675392537591808_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img