Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
72 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
27 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Shiste nga dy herë apartamentet, gjykata jep dënimin për biznesmenen Vjollca Hoxholli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata ka dënuar me 6 vite burg biznesmenen Vjollca Hoxholli, e cila u akuzua për mashtrim me pasoja të rënda.

Hoxholli shiste një apartament nga 2 herë, duke mashtruar njerëzit dhe duke u marrë shuma të mëdha parash.

Ajo është arrestuar në vitin 2018 për veprën penale “Mashtrim me pasoja të rënda”, pasi nën drejtimin e kompanisë së ndërtimit ‘Hoxholli Sh.P.K.”, shiste disa herë të njëjtin apartament dhe përfitonte paratë duke mashtruar qytetarë të ndryshëm.

Ajo kishte përfituar 318 mijë euro duke ushtruar veprimtarinë e mashtrimit. Kompania e ndërtimit Hoxholli Sh.p.k., ndërtonte pallate dhe e shiste disa herë tek persona të ndryshëm, duke përfituar miliona.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img