Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Shiste kokainë të cilësisë së lartë, arrestohet trafikanti shqiptar (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar ditën e sotme një trafikant shqiptar.

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se në pranga ka përfunduar 27-vjeçari Eqerem Petritaj.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e shqiptarit, autoritetet gjetën 431.1 gramë lënde narkotike të llojit ‘kokainë’ e cilësisë së lartë, 9 gramë ‘marijuanë’ dhe 10 gramë ‘canabbis-sattiva’.

Nëse kokaina do të shitej në treg, do të kapte shifrën e 40 mijë eurove.

Sipas mediave italiane, droga do të pritej, do të trefishohej dhe më pas do të shitej në rrugët qendrore të Parmës.

Ndërkohë Petritaj ishte një emër i njohur për policinë, pasi ishte nën vëzhgim nga autoritetet e shtetit fqinj që prej vitit 2015 për përfshirje në trafik droge.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img