Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Shiste KOKAINË bashkë me partnerin, arrestohet GRUAJA shqiptare në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar një grua shqiptare dhe bashkëjetuesin e saj nga Mali i Zi të akuzuar si trafiknatë droge, kryesisht të llojit kokainë.

Në tre muaj hetime, autoritetet kanë mundur të identifikojë veprimtarinë e çiftit. Sipas mediave italiane, çdo dozë e shitur kapte shifrën e 100 eurove duke përfshirë edhe koston e shpërndarjes, e cila varionte sipas kilometrave nga 20-40 euro.

Nga hetimi disa mujor janë dokumentuar mbi 60 raste të shitjes së kokainës nga çifti.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img