Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Shiste kokainë, arrestohet shqiptarja pas 3 muajsh në Itali (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptare dhe bashkëjetuesi i saj nga Mali i Zi janë arrestuar Itali të akuzuar për shitje droge, kryesisht të llojit kokainë.

Mediat italiane bëjnë me dije se arrestimi i tyre, emrat e të cilëve nuk bëhen me dije është kryer në Bozen pasi prej kohësh çifti shiste drogë në doza të vogla në disa zona të shtetit fqinj.

Policia Italiane në tre muaj hetime ka mundur të identifikojë veprimtarinë e tyre ku theksohet se shpërndarja më të madhe është bërë në zonat mes Isarco dhe Gardena. Çdo dozë e shitur kapte shifrën e 100 eurove.

Pas një hetimi disa mujor janë dokumentuar mbi 60 raste të shitjes së kokainës nga çifti.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img