Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shisnin KOKAINË në lokalet e natës, arrestohen dy persona (EMRAT-DETAJE NGA OPERACIONI-VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Arrestohen dy persona në Tiranë, pasi shisnin kokainë në lokalet e natës.

albsig

spring

Arrestimi i tyre u bë në kuadër të operacionit të koduar “Pazari i Mesnatës” dhe bëhet fjalë për shtetasit:

Agostin Zefi, 56 vjeç, banues në Lezhë.

Zef Bokaj, 30 vjeç, banues në Lezhë.

Në cilësinë e provës materiale dy shtetasve të arrestuar iu sekuestruan lëndë e dyshuar narkotike e llojit “Kokainë”, automjete dhe aparate celularë.

Për shtetasit e lartpërmendur disponohej informacion se në bashkëpunim me njëri-tjetrin merreshin me veprimtari të kundraligjshme në fushën e narkotikëve, duke shpërndarë lëndë  të dyshuar narkotike  të llojit “Kokainë” në lokalet me muzikë dhe tallava, në zona të ndryshme të Tiranës.

Arrestimi i tyre u bë në flagrancë pasi në rrugën “Kongresi i Manastirit”, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin këta shtetas.

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike e kryer në bashkpunim” të parashikuar nga neni 283/2, i Kodit Penal në ngarkim të shtetasve A. Z.,  dhe Z. B.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img