Hapësire reklamuese

Aktualitet

Shirat e rrëmbyer, Drejtori i Shërbimit Zjarrëfikës tregon situatën në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Shirat e rrëmbyer, Drejtori i Shërbimit Zjarrëfikës tregon

Shkëlqim Goxhaj ka treguar situatën me emergjencat civile në kryeqytet, teksa rreshjet e shiut kanë pushtuar gjithë territorin shqiptar. Drejtori i Shërbimit Zjarrëfikës në Tiranë ka deklaruar se të gjithë skuadrat e emergjencës janë në gatishmëri të plotë, për t’iu përgjigjur çdo situate.

Ai evidentoi faktin se shërbimet e kësaj strukture janë përforcuar me mjete shtesë, për t’iu ardhur në ndihmë edhe qytetarëve në rast nevoje. Për Fax News, Goxhaj ka thënë:

“Jemi munduar t’u përgjigjemi çdo telefonate të qytetarëve. Aktualisht jemi prezentë në dy-tre ngjarje, pra nuk kemi telefonata të tjera. Gjatë natës kemi patur edhe dy vatra zjarri, por janë neutralizuar pa dëme për qytetarët dhe pa dëme të mëdha materiale”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese