Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shirat e dendur, zhduken tre turistë në Kanionet e Holtës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup turistësh shqiptarë janë bllokuar në Kanionet e Holtës në Gramsh.

albsig

spring

Dyshohet se shkaku i bllokimit të tyre të jetë rritja e shpejtë e nivelit të ujit për shkak të shirave që kanë rënë gjatë natës dhe përrenjve që derdhen në kanionen e Holtës. 

Burime për newsbomb.al bëjnë me dije se 3 prej turistëve rezultojnë të zhdukur, ndërkohë janë shpëtuar 4 fëmijë. 

Sakaq forcat e policisë dhe zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img