Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Shikuesit ankohen për banalitetin te “Përputhen”, përgjigjet AMA: I kemi tërhequr vëmendjen, po e monitorojmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shikues të shumtë të “Përputhen” në Top Channel janë ankuar për gjuhën dhe sjelljen e padenjë të përdorur shpesh në emisionet që transmetohen pasditeve.

Por disa prej tyre kanë hedhur një hap më tej, duke dërguar ankesë te Autoriteti i Mediave Audiovizive.

Ndërsa AMA ka reaguar ndaj shqetësimit të shikuesit duke u shprehur se edhe më herët “i ka tërhequr vëmendjen” emisionit “Përputhen” dhe “Përpudhen +40”.

AMA thotë se tashmë e ka nën monitorim të vazhdueshëm këtë emision, ku debatet mes konkurrentëve shpesh kanë degjeneruar në ofendime me fjalë banale.

Shikuesit ankohen për banalitetin te “Përputhen”, përgjigjet AMA: I kemi tërhequr vëmendjen, po e monitorojmë

Shikues të shumtë të “Përputhen” në Top Channel janë ankuar për gjuhën dhe sjelljen e padenjë të përdorur shpesh në emisionet që transmetohen pasditeve.

Por disa prej tyre kanë hedhur një hap më tej, duke dërguar ankesë te Autoriteti i Mediave Audiovizive.

Ndërsa AMA ka reaguar ndaj shqetësimit të shikuesit duke u shprehur se edhe më herët “i ka tërhequr vëmendjen” emisionit “Përputhen” dhe “Përpudhen +40”.

AMA thotë se tashmë e ka nën monitorim të vazhdueshëm këtë emision, ku debatet mes konkurrentëve shpesh kanë degjeneruar në ofendime me fjalë banale.

ergweg4eg3g
Ankesa e shikuesit dhe përgjigja e AMA
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img