Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shikoni si do jetë moti ditën e sotme (PARASHIKIMI)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e08ffd503897d1730a794e7241deff91

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme.

Temperaturat pritet të kenë një rënie të lehtë, ndërsa nuk priten reshje shiu.

Më poshtë, keni parashikimin e motit për të mërkurën:
 
Reshjet

Të mërkurën nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

auto_118603595_1779556555531516_4746495954392669200_o1598391008.jpg

Temperaturat

Të mërkurën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 31°C

në vendet e ulëta: 21 / 32°C

në vendet malore: 14 / 29°C

Era

Të mërkurën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Zjarret në pyje

Të mërkurën pritet nivel rreziku ‘i moderuar’ në qarqet Tiranë, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Vlorë, Gjirokastër. Në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës pritet nivel rreziku ‘i ulët’, ndërsa në qarqet Kukës dhe Dibër ‘s’ka rrezik’ (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img