Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Shikoni shpesh në ëndërr të njëjtin person?! Ja çfarë kuptimi ka ajo

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ëndrrat janë një fenomen magjepsës. Ato mund të jenë të plotësuara me njerëz, vende dhe rrethana që ne i njohim ose mund të jenë një kombinim interesant i gjërave që nuk i njohim. Interpretimi i tyre është ende aktual, siç ishte dy mijë vjet më parë dhe tërheq shumë vëmendje

Kjo është krejtësisht normale, sepse kufijtë e nënndërgjegjes sonë nuk janë eksploruar ende, dhe interpretimet e ndryshme të ëndrrave sjellin mister shtesë. Psikoterapisti Dr. Carder Stout, shpesh inkurajon pacientët të shikojnë “brenda” për të gjetur perspektivë për ëndrrat e tyre.

albsig

spring

Të ëndërrosh vazhdimisht të njëjtin person mund të tregojë një konflikt të pazgjidhur

Nëse keni pyetur veten se çfarë do të thotë në të vërtetë kur jeni duke ëndërruar dikë, veçanërisht nëse ëndrrat përsëriten, ka disa shpjegime të mundshme. Ju mund të ëndërroni dikë sepse ka një konflikt të pazgjidhur në jetën tuaj personale ose profesionale.

Të ëndërrosh një koleg nuk do të thotë domosdoshmërisht se je i dashuruar me këtë person apo edhe se ka tension mes jush. Këto ëndrra mund të jenë një mënyrë për nënndërgjegjen tuaj për të reflektuar mbi disa shqetësime që po përjetoni aktualisht në vendin e punës.

A keni pasur një debat kohët e fundit me një mik apo një anëtar të familjes? Këta njerëz mund të jenë në ëndrrat tuaja si një tregues se sa të nënvetëdijshëm ndiheni për këto situata. Mundohuni të flisni me personin që shfaqet vazhdimisht në ëndrrat tuaja dhe punoni së bashku për të gjetur një zgjidhje për çdo problem që keni.

Njerëzit në ëndrrat tuaja mund të shërbejnë si pasqyrim i personalitetit tuaj

Gjërat për të cilat ëndërrojmë nuk janë gjithmonë të thjeshta. Nëse vazhdoni të ëndërroni për të njëjtin person, kjo mund të mos jetë një reflektim i ndjenjave tuaja për të, por për veten tuaj. Njerëzit në ëndrra mund të jenë një përfaqësim i pavetëdijshëm i personalitetit tonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img